Новини

КАМПУС З КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ТА РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМ

Протягом 20-23 березня 2019 року в Національному університеті "Києво-Могилянська Академія" тривав «Creative Thinking & Problem Solving Campus», до участі в якому долучилися доцент кафедри автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій Галина Луценко, молодший науковий співробітник за НР молодих учених Ірина Юстик та аспірантка кафедри математики та МНМ Дар'я Тінькова.

Організатором Кампусу є спільнота для навчання і викладання «Вище», а активну підтримку в його проведенні надали Британська Рада в Україні, Міністерство освіти і науки України, видавництво Pearson та Dinternal-Education, Національний університет "Києво-Могилянська Академія". Кампус з критичного мислення та вирішення проблем є частиною комплексної програми “Розвиток компетентнісного підходу в навчанні та викладанні”, реалізацію якої було розпочато у 2018 році.

Серед запрошених спікерів кампусу були голова НАЗЯВО Сергій Квіт, голова представництва Pearson в Україні Марина Малигіна, засновник та керівник Всеукраїнської кейс-спільноти CASERS.org Євгеній Урсалов та ін. Модераторами заходів виступили: співзасновник ГО Вище Наталя Старинська, тренер ГО Вище Ольга Бершадська, Pearson trainer and Higher Education representative Erzsébet Csibi, сертифікований тренер British Council Ukraine Катерина Худик, експертка та тренерка ГС «Освіторія» Інна Большакова, експертка з візуальних комунікацій Дзвенислава Новаківська, експерт напрямку освіта Українського інституту майбутнього Микола Скиба.

Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях (http://gohigher.org/):

  • Робота Національної агенції забезпечення якості вищої освіти та її вплив на вищу освіту.
  • Розвиток навичок критичного мислення через адаптацію змісту курсів та навчання через запитання: практики та принципи.
  • Використання реальних кейсів від бізнесу-органів влади у навчальному процесі у ЗВО. Досвід CASERS.
  • Критичне мислення та вирішення проблем в реальному житті.
  • Вирішення нетривіальних проблем/задач.
  • Критичне мислення і вирішення проблем: практичні кейси.
  • Викладання критичного мислення через навчальні матеріали у вищій освіті.
  • Оцінка розвитку ву студентів навичок критичного мислення і вирішення проблем.
  • Дизайн мислення у практиках викладання. Навчання як взаємодія.
  • Практичні інструменти дизайн мислення для підготовки заходу для студентів/викладачів.

Учасники Кампусу отримали прекрасну можливість не лише ознайомитися з інноваційними ідеями у сфері розвитку критичного мислення та здатності до розв'язання проблем, а й побачити особливості їх практичного застосування, попрактикуватися у використанні різних вправ, поділитися власними напрацюваннями та ідеями.

 

Останнє редагування: Понеділок, 01 квітня 2019 11:08