105 Прикладна фізика та наноматеріали

Шановні абітурієнти!

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького

відкрито нову спеціальність

«105 Прикладна фізика та наноматеріали»

Ліцензійний обсяг 40 осіб.

Кваліфікації випускника:

• Бакалавр з прикладної фізики та наноматеріалів;
  • Технічний фахівець в галузі фізичних наук та техніки;
  • Технік-програміст;
  • Технік з автоматизації виробничих процесів.

Для вступу необхідні сертифікати ЗНО:

• українська мова та література (обов’язковий);
  • фізика (обов’язковий);
  • математика або іноземна мова (на вибір).

Випускники спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» стануть фахівцями широкого профілю і зможуть працювати на посадах, які потребують практичної підготовки з фізики, математики, комп'ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та обслуговування комп’ютерних систем і комп’ютеризованих систем автоматичного управління процесами і пристроями. Для продовження освіти за кордоном кафедра має партнерів – університети Європи, Сингапуру, США.

Компетенції і працевлаштування

Випускники спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» зможуть обіймати посади інженерів, розробників, програмістів, керівників проектів, наукових співробітників, працювати за напрямами: експлуатація та обслуговування автоматизованих виробничих комплексів, складних комп’ютеризованих науково-дослідних комплексів; розробка програмного та апаратного забезпечення; дослідження і розробка технологій матеріалів, компонентів електронної промисловості та інше. Працювати програмістами в різних установах, зокрема у банківській сфері, податкових інспекціях; фахівцями з розробки та впровадження нових технологічних процесів на виробництві; науково-технічними експертами на підприємствах; викладачами у навчальних закладах різного рівня акредитації. Матимуть змогу продовжити навчання в магістратурі й аспірантурі в Україні та за кордоном.

КАФЕДРА ФІЗИКИ

Навчально-науковий інститут інформаційних та освітніх технологій

Робота за скануючим та просвічуючим мікроскопами

Фасеткове око мурашки під електронним мікроскопом

Краплина крові під електронним мікроскопом

Голчата структура у системі Cu-Sn під електронним мікроскопом

Автоматизована астрономічна обсерваторія

Комп'ютерний клас

Робота за автоматизованим рентгенівським дифрактометром

Лабораторія сучасної електроніки

Візуалізація газового розряду

Розробка мікропроцесорних систем автоматичного управління

Розроблений автоматизований пристрій для перевірки газових законів

Випускники спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» стануть фахівцями широкого профілю і зможуть працювати на посадах, які потребують практичної підготовки з фізики, математики, комп'ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації та обслуговування комп’ютерних систем і комп’ютеризованих систем автоматичного управління процесами і пристроями. Для продовження освіти за кордоном кафедра має партнерів – університети Європи, Сингапуру, США.