Карта спеціальності

• Код і найменування спеціальності:  105 Прикладна фізика та наноматеріали
  • Шифр і галузь знань:  10 Природничі науки
  • Кваліфікація:

Бакалавр з прикладної фізики та наноматеріалів. Технічний фахівець в галузі фізичних наук та техніки. Технік-програміст. Технік з автоматизації виробничих процесів

• Форма навчання:  денна
  • Тривалість навчання:  4 роки, 3 роки за скороченим терміном навчання
  • Ліцензійний обсяг:

денна форма навчання - 40 осіб

• Вартість навчання:

у 2017 році:

денна форма навчання - 10000 грн./рік

• Кількість кредитів:  240 кредитів ECTS (1 кредит ЕСТS – 30 годин), 180 кредитів ECTS за скороченим терміном навчання на 3 роки (1 кредит ЕСТS – 30 годин)
  • Вимоги до рівня освіти вступників:  повна середня освіта (на базі ЗНО), здобутий ОС Молодший бакалавр, Бакалавр, Магістр, ОКР Спеціаліст, Молодший спеціаліст, навчання на ОС Бакалавр за іншою спеціальністю (за скороченим терміном навчання на 3 роки)
  • Конкурсні предмети ЗНО та вагові коефіцієнти:

українська мова і література – 0,2 (мінімальний бал – 100); фізика – 0,2 (мінімальний бал – 100); математика або іноземна мова – 0,45 (мінімальний бал – 100); атестат – 0,1; підготовчі курси університету – 0,05

• Конкурсний відбір:  для вступників за скороченим терміном навчання на 3 роки - співбесіда + фаховий іспит
  • Загальний профіль програми:  бакалаври протягом першого та другого року навчання вивчають навчальні дисципліни загальної підготовки, 3-й та 4-й курси включають професійні дисципліни
  • Практика/Стажування:  Виробнича фахова практика
  • Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації:  завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, завершена навчальна програма обсягом 180 кредитів (за скороченим терміном навчання на 3 роки), успішно складений іспит здобувача вищої освіти (державний екзамен)
  • Працевлаштування:

Випускники спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали» зможуть обіймати посади інженерів, розробників, програмістів, керівників проектів, наукових співробітників, працювати за напрямами: експлуатація та обслуговування автоматизованих виробничих комплексів, складних комп’ютеризованих науково-дослідних комплексів; розробка програмного та апаратного забезпечення; дослідження і розробка технологій матеріалів, компонентів електронної промисловості та інше. Працювати програмістами в різних установах, зокрема у банківській сфері, податкових інспекціях; фахівцями з розробки та впровадження нових технологічних процесів на виробництві; науково-технічними експертами на підприємствах; викладачами у навчальних закладах різного рівня акредитації. Матимуть змогу продовжити навчання в магістратурі й аспірантурі в Україні та за кордоном.

• Гарант освітньої програми:

д.ф.-м.н. Ляшенко Юрій Олексійович

• Кафедра:

Кафедра фізики

• Посилання:  Правила Прийому до Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького у 2019 році