Новини

Відбувся круглий стіл

7 листопада 2020 року в ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся Круглий стіл до 100-річчя професора О.Ф. Семеновича.

Зважаючи на об’єктивні обставини, зустріч викладачів нашого університету й працівників інших університетів та загальноосвітніх шкіл відбувалася в дистанційному форматі.

Професора Олександра Федоровича Семеновича щирими словами й нині згадують багаточисельні випускники фізмату. Для них, він протягом багатьох років залишався прикладом справжнього педагога-математика, доброго й мудрого, неймовірно працьовитого й скромного.

Круглий стіл 07.11.2020 4

Про життєвий і творчий шлях професора О. Ф. Семеновича учасникам зустрічі розповіла професор Н.А. Тарасенкова. О. Ф. Семенович працював в нашому університеті починаючи з 1963 року. Його творчий доробок становить понад 150 праць з питань основ геометрії і геометричних побудов у площині Лобачевського. Поряд з цим, одним з найвидатніших здобутків професора О. Ф. Семеновича є робота в складі авторського колективу підручника для середньої школи «Геометрія 6-8». За цим підручником до 1981 року навчалися геометрії учні всіх шкіл. Очолював авторський колектив видатний математик А. М. Колмогоров.

Принагідно, професор Н.А. Тарасенкова презентувала учасникам круглого столу колективну монографію «Математична освіта: минуле, сьогодення, майбутнє», видану саме до 100-річчя від дня народження О.Ф. Семеновича.

Круглий стіл 07.11.2020 6

Під час зустрічі було також оприлюднено результати ІІ Всеукраїнського конкурсу творчих робіт учнів 5-11 класів «Геометрія навколо нас» пам'яті О. Ф. Семеновича. Цьогоріч, участь в конкурсі взяли 36 учнів з Черкаської, Київської, Львівської та інших областей. Конкурс проводиться в п'яти номінаціях: Номінація 1. Геометрична рапсодія: есе. Номінація 2. Краса геометрії в задачах. Номінація 3. Геометрія і мистецтво. Номінація 4. Геометрія в побуті. Номінація 5. Геометрія у виробництві. Розповіла про перебіг конкурсу та представила переможців студентка ННІ інфотех Руслана Полякова. Організатори конкурсу зазначили, що надалі оголошення переможців наступних конкурсів буде відбуватися саме 7 листопада, в день народження Олександра Федоровича.

Круглий стіл 07.11.2020 7

Завершився круглий стіл спогадами про професора О.Ф. Семеновича.

Відеозапис заходу можна побачити тут:
Останнє редагування: Вівторок, 10 листопада 2020 14:44